نحوه استفاده از عناصر در طراحی لیوان کاغذی

3 Comments
طراحی لیوان کاغذی

نمادها، عناصر، شکلک ها، فیگورها و تصاویر، تاثیر زیادی طراحی لیوان کاغذی دارد. اما استفاده از برخی از اینها در طراحی لیوان کاغذی می تواند یک راه “آسان” برای ارتقای طراحی لیوان کاغذی شما به سطح بعدی باشد. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از نحوه استفاده از عناصر و فیگورها در طراحی لیوان های کاغذی خود را مرور کنیم !

دلیل اصلی انتخاب شرکت‌ها این است که تلاش می‌کنند راه‌های جدیدی را برای متمایز کردن طراحی خود جستجو کنند. من با آن‌ها موافقم، که وقتی می‌خواهید در میان جمع باشید، راه بسیار خوبی برای انتخاب است، اما همچنین به این دلیل که شما (در بسیاری از موارد) از عناصری استفاده می‌کنید که نشان‌دهنده کسب‌وکار شما هستند. 

راه های مختلفی برای استفاده از فیگورها و عناصر در طرح های شما وجود دارد! ما سعی کرده ایم انواع مختلفی از طرح های لیوان کاغذی را جمع آوری کنیم تا هرچه بیشتر رویکردهای ممکن را نشان دهیم. 

این منجر به پنج دسته شده است که برخی از آنها کاملاً متفاوت هستند و برخی ممکن است کمی شبیه تر به نظر برسند – اما با پیچ و تاب.

من به طور خلاصه در هر یک از دسته بندی ها توضیح خواهم داد که چرا آن رویکرد طراحی خاص می تواند برای شما خوب باشد، و در هنگام طراحی بر این اساس چه چیزی را باید در نظر داشته باشید. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که استفاده از عناصر همیشه یک مزیت نیست زیرا می تواند تمرکز را از سایر بخش های مهمتر طراحی بگیرد.

طرح هایی با عناصر زیاد

در دسته اول، من قصد دارم طرح های خلاقانه تری را در بین دسته ها به شما نشان دهم. این نیز همان دسته‌ای است که در آن هنگام استفاده از عناصر در طراحی خود می‌توانید بیشتر ضرر داشته باشید تا فایده – اگر از عناصر بیش از حد استفاده کنید، در آن صورت فردی که به آن نگاه می‌کند به سختی می‌تواند بفهمد چه چیزی را رعایت کند و چه چیزی را رعایت نکند! احساسی که از دو طرح زیر دریافت خواهید کرد کاملاً متفاوت است، خواهید دید که چگونه عناصر طراحی ها را به شکلی عالی شخصی تر کرده اند. 

اما این که بیشتر فردی است به چه معناست؟ طراحی از Dan & DeCarlo دقیقاً منظور من را نشان می دهد – آنها از هر دو شکلک/عنصر استفاده کرده اند که نشان می دهد آنچه را در کافی شاپ خود سرو می کنند. وقتی به لیوان های کاغذی نگاه می کنید، می توانید هم لوگوی آنها و هم آنچه را که ارائه می دهند را ببینید. من همچنین دوست دارم که عناصر به نوعی به سمت لوگو شناور باشند، به نظر می رسد همه چیز به سمت مرکز حرکت می کند که چشمان شما را به لوگو هدایت می کند!

عناصر در طراحی لیوان کاغذی

نحوه استفاده از عناصر در طراحی لیوان کاغذی

عناصر طراحی با پس زمینه ترکیب می شوند

این دسته از طرح ها کمی متفاوت است. در این دسته، عناصر نقطه تمرکز نیستند، بلکه در حال تشکیل پس‌زمینه هستند. طرح‌هایی که می‌خواهیم به شما نشان دهیم، رویکردهای متفاوتی را برای این موضوع انتخاب کرده‌اند – که برخی از آنها عناصر را محو کرده‌اند، بنابراین در پس‌زمینه قرار دارند. دو طرح دیگر از عناصر استفاده می کنند تا توجه شما را به لوگو هدایت کنند، بنابراین آنها عناصری هستند که شما به آنها نگاه می کنید – اما در عین حال توجه شما را به سمت چیز دیگری، یعنی لوگو، جلب می کنند. 

نکته جالب در مورد لیوان های کاغذی این است که می توانید از هر دو نوع طرح استفاده کنید، زیرا هنگام استفاده از رنگ های CMYK چاپ رنگ های محو شده بسیار آسان است. 

طرح های بدون لوگو

در این بخش نگاهی خواهیم داشت به این که چگونه می توانید طرح لیوان کاغذی خود را بدون لوگو بسازید – اما چگونه می توانید طرح را انجام دهید تا مشتریان با دیدن طرح به شما یادآوری کنند. 

به طور کلی من بدبینی نسبت به لیوان های کاغذی بدون آرم را درک می کنم، زیرا این یک کد تقلب است، که در آن می توانید آن را به بسته بندی خود اضافه کنید و مردم فوراً به یاد می آورند که این مال شما است. اما می‌توانید با استفاده از رنگ‌ها، عناصر و دیگر شکل‌ها به طور مداوم در طرح‌های خود، همین کد تقلب را ایجاد کنید. 

اولین طرحی که در زیر نشان داده‌ایم، تمرکز بر جنبه‌هایی از تجربه‌ای است که شما در مغازه آنها دارید، با نشان دادن عناصری از غذاها و نوشیدنی‌هایی که می‌توانید در مغازه تهیه کنید و بروید. 

طرح دوم چندان در مورد ایجاد یک طرح قابل تشخیص نیست که با بقیه طرح های آنها همسو باشد – بلکه یک برند لباس است که در تلاش است طرحی ایجاد کند که مشتریان بتوانند خود را در آن ببینند.  

طراحی لیوان کاغذی  213

طراحی ساده با عناصر کم

وقتی داشتم این مقاله را می نوشتم به همکارم دست پاک (طراح ما) قول دادم که این دسته را بگنجانم زیرا سبک طراحی مورد علاقه اوست. من خودم طرفدار بزرگ‌تری از طرح‌های پیچیده و گویا هستم – اما در مورد آن کافی است، اجازه دهید به دسته طرح‌های ساده برگردیم. اولین چیزی که باید پاسخ داد این است که چرا اریک اینقدر این سبک طراحی را دوست دارد؟ ساده است، زیرا نمی توانید پیام و آنچه را که باید روی این فنجان ها ببینید اشتباه کنید. و در واقع مهمتر از آن، مطمئناً از رنگ ها و عناصر کمتری استفاده می کنید که تشخیص طرح ها را آسان تر می کند. زمانی که کمتر از عناصر، رنگ‌ها و غیره استفاده می‌کنید، باعث می‌شود روی مهم‌ترین بخش‌های برندتان تمرکز کنید. 

در مورد اینکه چرا این سبک طراحی عالی است و بسیاری از آنها استفاده از آن را انتخاب می کنند به اندازه کافی خوب است (به غیر از اریک، سعی می کند بیشتر طرح ها را به این سمت سوق دهد). بیایید نگاهی به طرح هایی بیندازیم که برای نشان دادن این دسته انتخاب کرده ایم.

لیوان نمایشگاهی

نکات مهم در استفاده از لیوان یکبار مصرف

طراحی ساده با عناصر زیاد

من فکر می‌کنم به طور کلی این تصور وجود دارد که طراحی ساده به معنای طراحی با کمترین چیز در طراحی است – و از این نظر باعث می‌شود که آنها خیلی رنگارنگ به نظر نرسند. من این دسته را اضافه کردم تا ثابت کنم این تصور اشتباه است، زیرا در واقع معتقدم که می توان آنها را کاملاً با یکدیگر مطابقت داد. 

من سه طرح را در زیر اضافه کرده‌ام، که دو تا از آنها نسبتاً رنگارنگ هستند و آخری هم رنگ است، اما عناصر تقریباً گویا هستند. من بارها و بارها این را در طول تمام این مقاله گفته‌ام، اما برای ایجاد یک طراحی عالی، باید از رنگ‌ها یا/یا عناصر یکسان در تمام پلتفرم‌های خود استفاده کنید. بنابراین چیزی که این طرح ها را عالی می کند این است که آنها در رویکرد خود نتیجه دارند. طرح های اول با استفاده از دایره های رنگی، طرح های بعدی با استفاده از افرادی که کشیده شده اند و به لوگو نگاه می کنند و طرح سوم دارای غذا است و رنگ های عناصر در حال ذوب شدن است. 

میتوانید نمونه طراحی های ما در صفحه اینستاگرام برترکاپ و یا صفحه نمونه کار های ما ببینید

3 thoughts on “نحوه استفاده از عناصر در طراحی لیوان کاغذی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *