آیا لیوان های کاغذی قابل مایکروویو هستند

0 Comments
لیوان کاغذی قابل استفاده در مایکروویو

 

برای بررسی لیوان های کاغذی قابل مایکروویو در این مقاله نکاتی را به شما آموزش میدهیم تا خودتان بتوانید راحتتر تصمیم بگیرید . 

لیوان کاغذی یکبار مصرف به دو دسته مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و درجه حرارت بالا تقسیم می شود، اگر کف فنجان با دمای بالا مشخص شده باشد، اما به طور کلی در برابر درجه حرارت بالا مقاوم نیست، بنابراین نمی توان آن را در اجاق مایکروویو قرار داد.

مقاومت حرارتی لیوان های کاغذی و لیوان های پلاستیکی با لیوان های فولادی ضد زنگ یا لیوان های سرامیکی فاصله زیادی دارد. به طور کلی فقط برای آب گرم یا نوشیدنی های سرد با دمای زیر 60 درجه مناسب است. اگر در اجاق مایکروویو با دمای بالا گرم شود، ممکن است مقدار زیادی ماده بیسفنول A آزاد کند که برای سلامتی انسان مضر است و در آب یا نوشیدنی حل شده و وارد بدن انسان شود. با این حال، شایعات آنلاین مبنی بر اینکه “لیوان های کاغذی 30 برابر لیوان های پلاستیکی سمی هستند” قابل اعتماد نیستند.

 لیوان‌های پلاستیکی یکبار مصرف تشویق نمی‌شوند، زیرا کیفیت و فناوری این دو نوع لیوان هنوز فاقد استانداردهای سخت‌گیرانه ملی است و استانداردهای باقی‌مانده اجباری نیستند، بنابراین بسیاری از لیوان‌های کاغذی و لیوان‌های پلاستیکی «مشکل» حاوی بیسفنول هستند. A یا فلزات سنگین و سرب بیش از استاندارد شایع هستند. از آنجایی که نمی توانیم سیستم را کنترل کنیم، باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم. برای جلوگیری از آسیب ناشی از فنجان های بی کیفیت، یک فنجان لیوان کاغذی و پلاستیکی را برای گرم کردن داخل مایکروفر قرار ندهید

استفاده از برخی محصولات کاغذی داخل مایکروویو، از جمله کاغذ پوستی و موم، و بشقاب های کاغذی سفید، دستمال سفره و حوله های کاغذی ایمن هستند. برای اینکه مطمئن شوید که هیچ جوهر یا رنگی از مواد غذایی خارج نمی شود، از محصولات کاغذی با ماده چاپی، لوگو و یا نوشته شده استفاده نکنید. چاپ لیوان کاغذی با این مواد امکان قرار دادن آن در مایکروویو را از بین میبرد.

در اکثر رستوران ها و کافی شاپ ها از لیوان کاغذی و ظروف کاغذی استفاده می کنند این نکته برای رستوران دارها و که صاحبان کافه بسیار مهم می باشد که بدانند آیا می توانند این ظروف و لیوان های کاغذی را در مایکروویو استفاده کنند یا خیر. باید بگوییم برای گرم کردن مایعات گرم و غذاها در ظروف و لیوان های کاغذی باید به نسوز بودن جنس کاغذی که از ان در تهیه و تولید این محصول استفاده کرده اند اطمینان پیدا کنند و در صورت عرم توجه به این نکته باعث آتش سوزی و انفجار می شود. پس حتما این  ظروف ممنوعه را به یاد داشته باشید.

.

لیوان های کاغذی قابل مایکروویو

لیوان های کاغذی قابل مایکروویو

One thought on “آیا لیوان های کاغذی قابل مایکروویو هستند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *