کاربرد لیوان های کاغذی یکبار مصرف استفاده شده چیست؟

0 Comments
کاربرد لیوان های کاغذی یکبار مصرف

لیوان های کاغذی یکبار مصرف اساساً پس از استفاده دور ریخته می شوند. در واقع کاربرد لیوان های کاغذی یکبار

مصرف را می توان به بسیاری از لیوان های کاغذی یکبار مصرف دست ساز تبدیل کرد. امروز دکوراسیون منزل دست ساز لیوان کاغذی یکبار مصرف را به شما معرفی می کنم.

ساده ترین راه برای استفاده مجدد از لیوان های کاغذی یکبار مصرف، ساختن یک جعبه ذخیره سازی است. این روش

نسبتا ساده است. می توانید آنها را بر اساس قوانین خاصی روی دیوار بچینید تا چیزهای کوچک ساده را در آن قرار دهید یا می توانید از جعبه استفاده کنید. لیوان های کاغذی یکبار مصرف را طوری نگهداری کنید که فضای کوچکی برای نگهداری باشد.

در زندگی همیشه باید از چیزهای کوچک و تازه به عنوان تزیین استفاده کنید. لیوان های کاغذی یکبار مصرف بی دردسرترین روش هستند. می توانید قسمت بیرونی لیوان های کاغذی یکبار مصرف را با رشته های زیبا تزئین کنید و سپس آنها را با چراغ های توپ حصیری در خانه ترکیب کنید تا یک آباژور زیبا درست کنید. اگر فکر می کنید این روش خیلی دردسرساز است، می توانید مستقیماً ظاهر لیوان کاغذی یکبار مصرف را نیز با مواد تزئین کنید.

آیا لامپ هنری مقیاس اژدها ساخته شده از لیوان های کاغذی یکبار مصرف عالی به نظر می رسد؟ در واقع ترکیبی از لیوان های کاغذی یکبار مصرف و چراغ های دیواری است. لیوان های کاغذی یکبار مصرف را ابتدا از وسط نصف کنید اما به این نکته توجه کنید که لیوان های کاغذی یکبار مصرف باید صاف باشند. و سپس لیوان های کاغذی یکبار مصرف را به ترتیب خاصی بچینید و سپس این لیوان های کاغذی یکبار مصرف را با چسب فیکس کنید.

کاربرد لیوان های کاغذی

 

بسیاری از مردم از دیوارهای سفید در خانه های خود استفاده می کنند. اگرچه این نوع دیوار ساده‌تر به نظر می‌رسد، اما در مواجهه با دیوار سفید بزرگ برای مدت طولانی، کمی احساس یکنواختی خواهد داشت. برای ساخت این تزیینات کوچک می توانید از لیوان های کاغذی یکبار مصرف نیز استفاده کنید. تزئینات ساخته شده توسط لیوان های کاغذی یکبار مصرف بسیار ساده است، عمدتا در طراحی شکل. می توانید با استفاده از قیچی، فنجان های کاغذی یکبار مصرف اضافی را جدا کنید و سپس قسمت های گلبرگ را کوتاه کنید. توجه داشته باشید که کاردستی های یکبار مصرف لیوان کاغذی واقعی تر به نظر برسند. بهتر است لبه لیوان کاغذی یکبار مصرف را با خودکار رول کنید. در نهایت مشکل رنگ کردن لیوان های کاغذی یکبار مصرف وجود دارد. در صورت وجود عکس، می‌توانید آن‌ها را با لیوان‌های کاغذی یکبار مصرف ترکیب کنید تا یک دیوار عکس بسازید.

ماهی های ساخته شده از لیوان های کاغذی یکبار مصرف نیز بسیار خوب است. می توان آن را با تزیینات لیوان کاغذی یکبار مصرف فوق برای تزیین دیوار هماهنگ کرد. در طراحی به شکل ماهی و کار اکستنشن حین تولید لیوان های کاغذی یکبار مصرف دقت کنید. کاپ جنسی آسیب دیده است.

کاربرد لیوان های کاغذی

با استفاده از همین روش های ساده گفته شده و البته جمع آوری لیوان های مصرف شده و دور ریز صحیح آنها میتوانید در زیبایی محیط زندگی خودمان و البته سلامت محیط زیست همراه باشیم واز زندگی خود بیشتر لذت ببریم .

 

برآوردها از بخشهای کاغذ و بازیافت حاکی از آن است که هر ساله بین 600000 تا 800000 تن لیوان کاغذی یکبار مصرف مصرف کننده پس از مصرف در ایالات متحده و کانادا به طور مشترک استفاده می شود. این نشان می دهد که بیش از 50 میلیارد فنجان سالانه بسته به منبع داده ها و اندازه و ترکیب واقعی فنجان ها استفاده می شود. برای در نظر گرفتن مسئله فنجان ، بسته بندی کل خدمات غذایی در ایالات متحده ، از جمله بسته بندی های کاغذی و پلاستیکی ، بین 1 تا 2 درصد زباله های جامد شهری (MSW) را تولید می کند. از نظر دفع ، لیوان ها مشکل بزرگی نیستند، اما این سوال که آیا لیوان های کاغذی فراتر از یکبار استفاده ارزش دارند ، قابل بررسی است

 

کاربرد لیوان های کاغذی ومقایسه آنها با لیوان های فومی

 

مقایسه لیوان های کاغذی و فومی

1- قابلیت بازیافت و تجزیه پذیری

بسیاری از لیوان های کاغذی که برای مصرف نوشیدنی های گرم مورد استفاده قرار می گیرند، قابل بازیافت نیستند. باید اذعان کرد که لیوان های فومی هم تجزیه پذیر نیستند و مدت زمان زیادی، بدون تغییر در محیط زیست باقی می مانند. اما به دلیل اینکه هزینه تولید لیوان های کاغذی حدود دو و نیم برابر لیوان های فومی است، لیوان های فومی ارجحیت دارند.

2- عایق بودن

لیوان های فومی در مقایسه با لیوان های کاغذی خاصیت عایق بودنشان بیشتر است. لذا با گرفتن لیوان کاغذی حاوی نوشیدنی داغ، دست می سوزد و زودتر هم سرد می شود.بهترین ظروف برای نگهداری مایعات و غذاهای داغ، ظروف شیشه ای هستند که موادشیمیایی مضر را وارد غذا نمی کنند و منجر به بروز سرطان نمی شوند

3- سازگاری با محیط زیست

اگر بخواهیم سازگاری با محیط زیست را بین لیوان های کاغذی و لیوان های فومی مقایسه کنیم، باید بگوییم که بر خلاف تصور همگان، لیوان های فومی در اولویت قرار دارند. اگر چه لیوان های کاغذی قابل بازیافت هستند، اما معمولا حدود 20 سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. این مدت زمان طولانی به دلیل پوشش مومی شکل درون لیوان های کاغذی شکل است .

4- از لحاظ صرفه اقتصادی و هزینه مصرفی

تولید لیوان های کاغذی بیشتر از لیوان های فومی به ماده خام نیاز دارد که تهیه این ماده خام، سال ها به طول انجامد و بسیار انرژی بر و پر هزینه می باشد. برای تولید لیوان های کاغذی در مقایسه با لیوان های فومی، 12 برابر آب و 36 برابر برق بیشتری مصرف می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *