بازی چیدن لیوان ها

0 Comments

 بازی چیدن لیوان ها– (stacking) ورزشی شناخته شده است ، در سراسر جهان مسابقات و تورنمنت هایی برگزار می شود. بازیکنان با هم بازی می کنند تا در حداکثر سرعت لیوان ها را با الگوهای خاص روی هم قرار دهند.

اما بسیاری از فعالیتهای سرگرم کننده و جسمی وجود دارد که می توانید با یک لیوان پلاستیکی ساده امتحان کنید.

بازی چیدن لیوان ها

شما با استفاده از چند لیوان کاغذی ساده میتوانید به راحتی فرزندان خود را سرگرم کنید.

چیدمان لیوان میتواند مانند هرم ، برج و یا دیوار رنگارنگ باشد و حتی با ترکیب رنگها میتوانید به کودکان خود به راحتی رنگ هارا بیاموزید آنها هم ازین روش استقبال میکنند.

در برخی کشورها مسابقاتی تحت عنوان (stacking) اجرا میشود که شرکت کنندگان در کمترین زمان ممکن یک الگو را بسازند.

بولینگ

شما میتوانید یک یا چند لیوان کاغذی دوجداره را به صورت واژگون بگذارید و سعی کنید توپ های کوچکی را به داخل آنها روانه کنید.

حتی میتوانید با لیوان های کاغذی دیواری بسازید و با توپ به آنها ضربه بزنید.

تمرین هدفگیری

همچنین شما میتوانید از آنها به عنوان هدف استفاده کنید تا کودکانتان یا حتی دوستان بزرگ سالتان توپ های پینگ پونگ خود را داخل آنها بیاندازند.

بازی بالا و پایین

این بازی یک بازی گروهی است و شامل فعالیت فیزیکی زیادی است.

۲ گروه تشکیل میدهیم و سپس در محوطه ای تعدادی لیوان به صورت پراکنده میچینیم، بخشی از آنها را به صورت برعکس و بخشی را درست میگذاریم.

در آخر مسابقه هر تیمی بیشترین تعداد لیوان را جمع کرده باشد برنده بازی خواهد بود.

گلف کودکان

یک فنجان را به پهلو روی زمین قرار دهید و برای تمرین قرار دادن از یک چوب گلف و یک توپ گلف کودکان استفاده کنید.

استک ایت

بچه ها باید ۲۱ لیوان کاغذی سه جداره قرمز را روی هم بگذارند و آن را به مدت ۵ ثانیه در حالت ایستاده نگه دارند و ظرف یک دقیقه دوباره در یک پشته قرار دهند.

این یک بازی کمی چالش برانگیز و در عین حال سرگرم کننده برای بچه ها است به ویژه با مشکل ایجاد استحکام برای نریختن لیوان ها.

این بازی به راحتی و بدون تلاش زیاد می تواند یک روز خسته کننده را به یک روز فراموش نشدنی مفرح تبدیل کند!

همچنین برای مهارت های خوب ایجاد هماهنگی دست / چشم بسیار مناسب است.

توپ را بگیر

در این بازی باید کودکان به گروه های ۲ نفره تبدیل شوند و رو به روی هم بایستند و نوبتی تلاش کنند توپ را در لیوان یار خود بیاندازند.

هر مرحله که میگذرد بازیکنان فاصله ی خود را از هم بیشتر میکنند.

لیوان آبی

این بازی با استفاده از تعدادی لیوان قرمز و یک لیوان آبی انجام میشود.

ابتدا یک هرم با آن میسازید و لیوان آبی را در هر جایی از آن خواستتید میگذارید، سپس تیم مقابل با توپی باید با هدفگیری به توپ آبی ضربه بزند.

ساختن و ساخت و ساز با لیوان کاغذی

بازی-و-سرگرمی
 • این بازی هم تقریبا شبیه بازی اول هست ولی ایندفعه با توجه به خلاقیت و تخیلات کودک شما باید ساخت و ساز خودش را داشته باشد.بازی ساختنی بهترین حالت برای محک زدن بچه‌ها در تصمیم گیری و بررسی حالت‌های مختلف برای رسیدن به نتیجه صحیح است.سعی و خطا می‌کنند تا روش صحیح چیدن را انتخاب کنند.مشابه این بازی را در  شید شاد به اسم سرگرمی فکری مهندسی قبلا داشتیم.

گرفتن

بازی-کودکانه
 • یک نفر توپ کوچک، گلوله جوراب، پوم پوم یا هر چیز گرد و کوچک را پرت می‌کند و نفر بعدی باید با لیوان آنرا بگیرد.این بازی خیلی شاد و پر جنب و جوش هست.به مهارت حرکتی درشت کمک کرده و باعث افزایش دقت و تمرکز در کودکان می‌شود.

تودرتو

لیوان-کاغذی
 • چیدن لیوانها در داخل همدیگر یک ایده بازی جالبی مخصوصا برای کودکان نوپا و کوچک هست که در حال فراگیری مهارتهای حرکتی ظریف هستند.گروه سنی 1 تا 3 سال دوست دارند اشیاء را داخل هم کنند و دوباره جدا کنند.شاید بارها و بارها این عمل را تکرار کنند و از انجام آن لذت می‌برند.اگر کودک‌تان بزرگتر هست می‌توانید با تفکیک کردن رنگ‌ها بازی را متفاوت‌تر کنید.

ساخت الگو

بازی-ریاضی
 • یادگیری الگوها از مباحث مهمی در آموزش اولیه مفاهیم ریاضی هست. یادگیری الگوها کمک می‌کند تا کودکان پیش بینی کردن و اینکه چطور چیزها با هم کار می‌کنند، یاد بگیرند.راههای زیادی برای بازی الگویابی و توالی منظم با لیوان‌ کاغذی وجود دارد.صف کردن لیوان‌ها با یک الگوی مشخص مثلا(سبز، سبز، آبی، سبز، سبز، آبی) و سپس از کودک‌تا بخواهید مجددا شبیه همین الگو را درست کند.برای کودکان بزرگتر می‌توان تعدادی لیوان را طبق الگوی مشخصی بچینید و بین آنها چندتایی از لیوان ها را جایشان را خالی بگذارید تا کودک‌تان با درک الگوی توالی رنگ لیوان درست را سر جایش قرار دهد.

نگاه داشتن چشم بر روی لیوان کاغذی

بازی-با-لیوان
 • بازی قدیمی “سرعت و دقت”.3 لیوان را بر عکس بر روی میز بگذارید و یک چیز کوچکی مثل توپ، تیله یا هر چیزی که داخل لیوان جا می‌شود را زیر یکی از لیوان‌ها قرار دهید.حالا نفر دوم باید تمام توجه و تمرکزش بر روی لیوان باشد و نفر اول سعی کند با تند و سریع جابه‌جا کردن لیوان‌ها بر روی میز کاری کند که نفر دوم لیوانی که داخلش توپ قرار گرفته بود را گم کند.وقتی جابه‌جایی تمام شد نفر دوم باید لیوان صحیح را حدس بزند.این بازی برای نفر اول باعث تقویت مهارت حرکتی ظریف و هماهنگی چشم و دست می‌شود و برای نفر دوم کمک به افزایش دقت و تمرکز هست.

لیوان کاغذی و پوم پوم تیرانداز

بازی-با-دوریختنی
 • درست کردن این بازی خیلی ساده و راحت هست.ته یک لیوان را برش بزنید.سر بادکنک را گره بزنید(بادکنک را باد نکنید).حالا دور بادکنک را قیچی کنید و بادکنک را بر روی دهانه لیوان بکشید.گره بادکنک را به عقب بکشید، یک توپ پوم پوم را داخل لیوان قرار بدهید و ول کنید.توپ شوت میشه بر روی هوا!!!

بازی کریکت یا گلف…

بازی
 • این بازی هر چیزی می‌توان اسم آن را گذاشت.لیوان‌های کاغذی را بر روی زمین بخوابانید و با هر وسیله‌ای سعی کنید توپ‌ها را داخل لیوان قرار دهید. البته کمی سخت هست ولی همین که توپ‌ با شوت کردن دور اتاق می‌چرخه برای بچه‌ها لذت بخش هست.

پرت کردن توپ

معرفی-بازی
 • بعد از بازی کریکت این مرحله را می‌توانید داشته باشید.پرت کردن توپ داخل لیوان‌های کاغذی.توپ‌های همرنگ با لیوان را می‌توانید داخل هم بیاندازید و یا لیوان‌ها را عمودی چیده و برای هر لیوان یک امتیازی در نظر بیرید با توجه با اینکه توپ داخل کدام لیوان افتاد، امتیازها را مشخص کنید.

در بازی با لیوان کاغذی کودک شما یاد می‌گیرد:

 • مهارت حرکتی ظریف و مهارت حرکتی درشت
 • هماهنگی چشم و دست
 • مفاهیم اولیه ریاضی
 • مهارت تمرکز و دقت
 • پرسش و استدلال
 • پیش بینی کردن

اینها بخشی از بازی هایی بود که با استفاده از تعدادی لیوان کاغذی ساده میتوانید انجام دهید و علاوه بر این بازیها، بازی های دیگری هم وجود دارد که روزانه در فضای مجازی میبینیم.

شما میتوانید با کمترین هزینه ساعت ها سرگرم و شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *