ترکیبات لیوان کاغذی

0 Comments
لیوان قهوه

لیوان یکبار مصرف

لیوان یکبار مصرف کاغذی که در این روزها بسیار مورد استفاده و استقبال مردم ما قرار گرفته است در دسته بندی در زمره مفید ترین ظروف قرار گرفته است.

البته چون هنوز نوپا میباشد و عمرش نسبت به سایر ظروف کوتاهتر است گمانه زنی ها راجع به سلامت و عدم سلامتش گوناگون میباشد.

ولی در کل وجود لیوان کاغذی در سبد خانواده یک حرکت مفید در جهت سلامت انسان و هم سلامت محیط زیست میباشد.

لیوان یکبار مصرف
لیوان یکبار مصرف

لیوان کاغذی

حال میخواهیم بدانیم که این لیوان جذاب این روزهای ما از چه چیزی ساخته شده است.

ماده اصلی تشکیل دهنده لیوان کاغذی، کاغذ پلی اتیلن میباشد یعنی کاغذی است که با پلی اتیلن روکش شده است.

بدین صورت است که در کارخانه های کاغذ سازی پس از تهیه ی رول کاغذ در گرماژ های ( وزن ) متفاوت، به وسیله دستگاه های coted به ازای هر متر مربع 18gr پلی اتیلن روکش می شود .

قسمت اعظم مواد اولیه تشکیل دهنده لیوان کاغذی وارداتی میباشد.

همچنین قسمت دیگری از مواد اولیه را رول تشکیل می دهد، این رول برای کف لیوان های کاغذی استفاده می شود. رول ها دارای عرض های متفاوتی هستند که بنا به تعریف هر لیوان از رول متناسب استفاده می شود.

لیوان دو جداره

لیوان دو جداره

لیوان دو جداره نیز بدین صورت میباشد که یک قسمت کاغذ کرکره ای بر روی دیواره بیرونی لیوان قرار میگیرد تا بتواند عایق حرارتی باشد و حرارت لیوان هنگام نوشیدن قهوه یا چای پوست دست شما را نسوزاند.

لیوان کاغذی تبلیغاتی چیست؟

لیوان کاغذی محبوب ترین ظرف یکبار مصرف است که دوام نسبتا خوبی دارد و در برابر گرما مقاوم است. لیوان پلاستیکی یکبار مصرف قادر به تحمل گرمای مایع ریخته شده در آن نبود و خیلی زود جای خود را به لیوان کاغذی داد. لیوان کاغذی برای نوشیدن نسکافه، دم‌نوش و سرو چای و آب جوش مناسب است و در صورتی که در مرحله تولید محکم چسب خورده باشد، مایعات از آن چکه نمی‌کنند.

میتوان با توجه به نمونه های مختلف لیاون کاغذی طرح ومدل دلخواه خودتان را انتخاب کنید . ما پیشنهاد میکنیم به نمونه کار های ما مراجعه کنید .

اغلب فروشگاه‌ها، شرکتها و اداره‌ها به دنبال سفارش لیوان کاغذی هستند تا توجه مخاطب خود را به شرکت خود جلب نمایند. لیوان کاغذی تبلیغاتی، ترفند خوبی برای ربودن توجه مشتری است.

لیوان کاغذی درب دار

یکی از مزایای لیوان کاغذی، طراحی و ساخت راحت در سایزها و طرح‌های کاربردی مختلفی است. استفاده از درب بروی لیوان کاغذی کاربری راحت‌تری را برای این نوع از لیوان‌ها فراهم کرده است که علاوه بر جلوگیری از نشستن گردو غبار بروی محتوای لیوان و سالم نگه داشتن آن از لحاظ بهداشتی، باعث عدم تبادل گرمایی لیوان با محیط بیرون می‌‎‌‌‌شود و دمای مایعات داخل لیوان تا زمان زیادی ثابت نگه می‌دارد. بهکام انواع لیوان‌های کاغذی از جمله لیوان کاغذی درب دار را با سایزها و طرح های مختلفی تولید و به بازار ارائه می‌دهد.

جنس لیوان کاغذی چیست؟

کاغذی که برای تولید لیوان کاغذی به کار می‌رود، نوع خاصی از کاغذ با گرماژ متفاوت و پوششی از پلی اتیلن است که باعث بالارفتن مقاومت لیوان کاغذی در برابر گرما و مایعات داغ می‌شود. پوشش پلی اتیلنی لیوان کاغذی نفوذپذیری مایعات به سطح خارجی لیوان و تاثیر شیمیایی بر مایع داخل لیوان را به حداقل می‌رساند.

چرا لیوان کاغذی بهترین نوع لیوان یکبار مصرف است؟

تحقیقات نشان داد لیوان پلاستیکی که تا پیش از تولید انبوه لیوان کاغذی در جاهای مختلفی استفاده می‌شد، نمی‌تواند مایعات گرم را در خود نگه دارد و موجب سرطان می‌شود. بنابراین لیوان کاغذی که چنین محدودیت هایی نداشت، به صورت انبوه مورد استفاده افراد عادی و شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *